«One of our best games this season», tross tap mot Stord.
Florø tok imot Stord i 3. divisjon kvinner til hjemmekamp på Florø idrettssenter lørdag ettermiddag.
Første kamp mellom lagene da de møttes på Stord endre med en knusende seier 31-14 til Stord.
Nå kom Stord til Florø med 13 spillere, der hele 8 av disse spilte 2. divisjon i fjor inklusive de tre beste spillerne fra forrige kamp: nr 17 Sylvia Linn Jonsson, nr 3 Malene Bjelland Nordhus og nr 2 Linnèa Grov Nøkling, som da til sammen scoret 19 av Stord sine 31 mål og siden har scoret scoret 264 av Stord sine 403 mål, rett å slett imponerende.
Men Florø stilte et tent og kamplystent lag som absolutt ville by opp til kamp støttet av et entusiastisk publikum.
Stord åpnet godt og tok føringen, men Florø hang veldig godt med. Kampen var svært jevn frem til ca. 25 min spill da Stord får en god periode og kan gå til pause med ledelse 18-13.
Etter pause var det om mulig et enda mer tent Florø lag som kom på banen. De spilte med et enda bedre forsvar og prikket inn mål som reduserte Stord sin ledelse.
Det var ingen tvil om at det var Florø som var i siget og da Florø reduserte til 20-22 ca. 6-7 min før slutt var det nok mange som trodde på seier. Men nå kom Stord tilbake kombinert med noen småfeil fra Florø så Stord sikret seieren med 23-29.
Resultatet gav dessverre ikke et helt riktig bilde gitt kampens utvikling spesielt i andre omgang. Men på ny var det de tre damene Jonsson, Nordhus og Nøkling med til sammen 21 av Stord sine 29 mål som avgjorde kampen.
Publikum gjorde en fantastisk jobb og Hákon hadde følgende kommentar rett etter kampen:
· One of our best games this season. No doubt
the referee takes the game away from us.
Etter å ha fått summet seg litt etter kampen gav Hákon følgende «statement»:
· If we take this spirit to Bergen next week, we will come home with 4 points
De neste kampene spilles i Bergen neste helg og er mot BSI lørdag og NHHI søndag.
Det er nå 4 kamper igjen og selv om Florø ligger under streken a poeng med NHHI som er over, så har vi meget god tro på at damene vil plukke de poengene som skal til for å beholde plassen i 3. divisjon, så STAY TUNED.
Morten Mortensen, leiar Florø SK Handball