En meget viktig seier til Florø sitt herrelag
Florø – Gloppen, et skikkelig lokaloppgjør mellom to lag som hadde tapt sine to første kamper i 3. divisjon herrer.
Florø kom godt i gang med en liten ledelse men den ble ikke større enn 2-3 mål. Men på slutten av første omgang hadde Florø en god periode og kunne gå til pause med ledelsen 14 – 10. I andre omgang kjempet Gloppen meget godt og halvveis var ledelsen bare to mål på stillingen 22 – 20. Men så fikk igjen Florø en god periode og ledet plutselig med 6 mål. Selv om Gloppen kom tilbake og kjempet hardt drog Florø seieren i land med 29 – 25.
Gloppens gode målvakt Aleksander Eide og vår egen Jonas Frøyen ble kåret til beste stiller på hvert sitt lag. De fikk ørret fra Svanøy Havbruk som er røkt på Svanøy røykeri samt t-skjorte fra SKAAR Norway
Dette var en meget viktig seier for det unge Florø laget. Den øker troen på seg selv og motivasjon til å kjempe enda hardere i neste kamp som er hjemme mot BSI fredag 4 oktober.
Om du har lest hele denne teksten så vil vi gjerne at du skiver følgende på FB innlegget:
· Gratulerer med seieren og lykke til i neste kamp.
Morten Mortensen, Leiar Florø SK Handball

Aleksander Eide, Gloppen

Jonas Grotle Frøyen, Florø

Aleksander Eide og Jonas Grotle Frøyen, som vann Bestemannspremien. Gratulerer!